Aktualności Aktualności

LEŚNICY NA XV REGIONALNYCH TARGACH ROLNYCH W BIELICACH

Leśny namiot wystawowy zdaje się być nieodłącznym elementem odbywających się w Bielicach Regionalnych Targów Rolnych. XV już edycja tej dużej i popularnej imprezy wystawienniczej odbyła się w dniach 19 i 20 maja 2018 roku.

Tradycyjnie na Targach Rolnych w Bielicach swój dorobek prezentowało wiele podmiotów związanych z rolnictwem z różnych regionów kraju. Na rozległym placu w pobliżu Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach  kolorowo było od namiotów. Firmy prezentowały m.in. różne nowinki techniczne oraz produkty (np. środki ochrony roślin) związane z rolnictwem, ogrodnictwem, hodowlą zwierząt.

Przybywający na imprezę mogli podziwiać wystawy zwierząt hodowlanych, konne pojazdy, stoiska z rękodziełem oraz spróbować wielu wytworów regionalnej, swojskiej kuchni. Zainteresowani mogli obejrzeć i posłuchać występu Zespołu Tańca Ludowego „Białe Kujawy” z miejscowego Zespołu Szkół.

Stoisko Nadleśnictwa Miradz, które obsługiwali leśnicy z Miradza oraz Gołąbek miało charakter edukacyjny. Odwiedzający mieli szansę na wygranie nagrody, np. sadzonki drzewa leśnego (także ozdobnego), wydawnictwa lub gadżetu. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie wylosowane w tzw. leśnym kole fortuny. Dużą popularnością cieszyła się ekspozycja w obrębie stoiska leśników. Były żywe drzewka, wałki drewna oraz wypreparowane zwierzęta, w tym uwielbiany przez dzieci koziołek, czyli samiec sarny.

Drugi dzień Targów upłynął pod znakiem XVI Powiatowych Zawodów Konnych w Powożeniu Zaprzęgami.

Przez dwa targowe dni Bielice odwiedziły tysiące ludzi, tych zainteresowanych nowościami w rolniczej branży oraz tych ceniących spotkania z ludźmi i korzystających z atrakcji, których na Regionalnych Targach Rolnych nie brakowało.